Sprzątanie kuchni krok po kroku. 6 praktycznych porad

Sprzątanie kuchni krok po kroku. 6 praktycznych porad

16 Aug 2022Nikita Vinitskovskyi

Sprzątanie kuchni jest dla jednych ukochanym obowiązkiem, dla drugich z kolei absolutnym przymusem. My znamy jednak sposoby, dzięki którym polubisz mycie piekarnika, tłustej kuchenki czy blatu pełnego w okruchach. Klucz do sukcesu? Odpowiednia organizacja. Zobacz, jak posprzątać kuchnię krok po kroku, by móc higienicznie przygotowywać posiłki.

Jak posprzątać kuchnię szybko i dokładnie?

Krok 1: Przygotuj wszystkie potrzebne narzędzia do sprzątania kuchni

Podczas sprzątania kuchni warto mieć wszystko pod ręką, tak by nie musieć zdejmować co chwilę rękawic w poszukiwaniu płynu do blatów czy kuchenki. Co powinno znaleźć się w niezbędnych narzędziach do sprzątania kuchni krok po kroku? Po 1 rękawice gospodarcze - doskonale ochronią Twoje dłonie przed działaniem środków czystości i sprawią, że sprzątanie będzie wygodniejsze. Po 2 ściereczki do sprzątania, a najlepiej kilka. Nie zapomnij też o standardowych akcesoriach, takich jak: gąbki i ręcznik papierowy.

Żeby sprzątanie kuchni przebiegło szybko, sprawnie i przyjemnie wśród Twoich pomocników nie może zabraknąć profesjonalnych środków czystości Starwax. Tylko dzięki nim możesz mieć pewność, że wyczyszczone powierzchnie będą lśniły na dłużej.


Krok 2: Przegląd i mycie lodówki

Przejrzyj wszystkie półki i szuflady w lodówce i sprawdź daty ważności. Na tym etapie każdy może się zaskoczyć. Wyrzuć to, co przeterminowane, a pozostałe produkty wyjmij z lodówki i odłóż na stół lub blat. Sięgnij po środek do czyszczenia lodówki i mikrofalówki i umyj nim powierzchnie. Ta czynność nie zajmie Ci więcej niż 5 minut, bo z tym płynem możesz czyścić lodówkę bez jej odmrażania!

Trzymając w ręku ten środek, możesz od razu zabrać się za czyszczenie mikrofalówki, którą odświeżysz bez trudu.


Krok 3: Czyszczenie piekarnika

Dla niektórych będzie to najgorszy etap sprzątania kuchni. Przekonamy Cię jednak, że wcale nie musi być tak źle. Na początek wyjmij wszystkie kratki i blachy z piekarnika, i wyczyść przy pomocy środka do odtłuszczania grilla Starwax. Doskonale zmyje on nawet wżarty i mocno przypalony tłuszcz. Jak wyczyścić resztę? Środek do czyszczenia piekarnika Starwax załatwi sprawę. Doskonale nadaje się do ścianek piekarnika – rozpuszcza brud i tłuszcz.


Krok 4: Kuchenka

Podczas sprzątania kuchni krok po kroku, płyta indukcyjna zdaje się być dość wymagającym krokiem. Warto postawić na 3 etapowe czyszczenie, które zagwarantuje naprawdę spektakularne efekty.

  1. Zastosuj płyn do mycia płyt kuchennych Starwax, by zmyć tłuszcz i inne widoczne zabrudzenia.
  2. Jeśli na Twojej kuchence wciąż widoczny jest zaschnięty tłuszcz i osad, sięgnij po skrobak do płyt indukcyjnych. Doskonale ściąga zabrudzenia, a co najważniejsze – nie rysuje powierzchni.
  3. Na koniec zastosuj płyn do ochrony i nabłyszczania płyt kuchennych, który pozostawia na powierzchni lśniący film ochronny.
Krok 5: Naczynia

Dlaczego dopiero na tym etapie? Podczas czyszczenia lodówki z pewnością wyjmiesz miseczki i pojemniki, w których leżało jedzenie, które wylądowało w koszu. Podczas mycia piekarnika możesz zechcieć wyczyścić blachy dopiero na końcu i wrzucisz je do zlewu. Podczas sprzątania się po kuchni możesz zauważyć, że pewne naczynia zagracają powierzchnie lub wymagają odświeżenia. Właśnie dlatego mycie naczyń to przedostatni etap sprzątania kuchni krok po kroku.


Krok 6: Ostatnie szlify

Etap końcowy, to już sama przyjemność. Należy wyczyścić wszystkie półki i fronty szafek płynem uniwersalnym, który usunie z powierzchni kurz i ślady palców. I wisienka na torcie, czyli mycie blatu. Najskuteczniej zrobisz to przy pomocy dedykowanego środka np. środka do mycia blatów i okładzin.

Oto jak należy sprzątać kuchnię krok po kroku. Dzięki dobrej organizacji zadań, ale i profesjonalnym środkom czystości, domowe obowiązki mogą stać się prawdziwą przyjemnością. Doskonałą motywacją z pewnością będą efekty, jakie ujrzysz po użyciu płynów od Starwax.

Zobacz więcej