3 sposoby, by utrzymać porządek na biurku

3 sposoby, by utrzymać porządek na biurku

23 Sep 2022Nikita Vinitskovskyi

Porządek na biurku poprawia komfort pracy, a w przypadku najmłodszych przyśpiesza realizację zadań domowych i przyswajanie wiedzy. Właśnie dlatego tak ważne jest zachowanie czystości. Jak to zrobić szybko i bez potrzeby przeorganizowania całej przestrzeni do pracy? Oto nasze 3 sposoby!

Jak utrzymać porządek na biurku?

1. Na biurku powinny znaleźć się tylko rzeczy, z którymi pracujesz

W trakcie wykonywania pracy czy odrabiania zadań domowych z pewnością pojawi się potrzeba wykonania notatek czy zajrzenia do książki. Postaraj się jednak, by pozostawić na biurku tylko te rzeczy, które są Ci w danej chwili potrzebne, a po tym czasie odłóż je w przeznaczone dla nich miejsce. Czysta przestrzeń dookoła, to czysta głowa gotowa do pracy.

Wskazówka! Wszystkie dokumenty i notatki warto segregować na bieżąco. Zamiast zapychać pierwszą szufladę w biurku zapiskami “na brudno”, lepiej sprawdzą się tacki na dokumenty lub segregatory podzielone tematycznie w przemyślany sposób.

2. Posprzątaj biurko po wykonanej pracy

Warto wyrobić sobie nawyk sprzątania biurka po zakończeniu odrabiania lekcji lub wykonywaniu pracy. Zadbaj o to, by zebrać wszystkie notatki i dokumenty, i przełożyć je do przeznaczonych dla nich segregatorów lub szuflad, a te niepotrzebne od razu wyrzuć do kosza. Dzięki temu następnego dnia, gdy przysiądziesz do swoich zadań będziesz mieć czystą przestrzeń, a to świetny start do efektywnej pracy.

3. Dwa razy w tygodniu odkurzaj biurko i laptopa

Przy biurku zarówno dorośli, jak i dzieci spędzają dość sporą część dnia. Warto więc zadbać o to, by było ono odświeżone i odkurzone. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych, którym zdarza spożywać przy biurku posiłki i przekąski.

Do regularnych porządków warto używać Spray’u do pielęgnacji mebli, z którym w pół minuty można przywrócić przestrzeni roboczej świeżość i blask. Przy czystym biurku od razu siedzi się przyjemniej, a czas w pracy, czy przy pracy domowej mija szybciej.

Zastanawiając się, jak utrzymać porządek na biurku należy pamiętać również o znajdujących się na nim sprzętach. Ekran monitora, choć często zapomniany w porządkach, powinien być również odkurzany raz lub dwa razy w tygodniu. Idealną czystość, ale i widoczność wszystkich szczegółów na wyświetlaczu zapewni Ci Żel do mycia ekranów.

Znasz już sposoby na porządek na biurku! Jeśli szukasz więcej inspiracji, na naszym blogu znajdziesz ich całą masę. 

Zobacz więcej