FAQ

Salon

Preparat Starwax Kominki ekspresowe czyszczenie 1l jest żelem. Nie da się go przelać do opakowania z rozpylaczem po preparacie Starwax Kominki ekspresowe czyszczenie 500 ml. lub 600 ml. ponieważ ze względów bezpieczeństwa pistolety są osadzone na „zatrzask” a nie nakręcone na butelkę. Wyszarpnięcie pistoletu powoduje jego uszkodzenie. Żel można stosować wylewając niewielką ilość na gąbce i myć szybę lub wkład kominka. Przelanie żelu do np. opakowania po płynie do szyb innej marki nie gwarantuje efektu rozpylenia produktu w formie spienionej. Żel jest gęsty i lepki, wymaga pistoletu, który w równych proporcjach zasysa powietrze i żel.

Metal

Metal

Nasza pasta nie nadaje się do renowacji wanny, jest przeznaczona wyłącznie do kominków i pieców.
Nie można jej lakierować ponieważ jest tłusta.

Oczywiście, jednak do bardzo gładkie powierzchnie zaleca się delikatnie zmatowić drobnym papierem ściernym lub wełną stalową 000.

Jeżeli czyszczenie fugi spowodowało zarysowania to obawiam się, że każdy z naszych produktów bazujących na miałach mineralnych może dać ten sam efekt. Z kolei THE FABULOUS GLINKA Z SOMMIERES 200 G (43864) może być nie wystarczająco ścierna. To jest kwestia gradacji i tempa polerowania. Trzeba by znać parametry urządzenia, którym oryginalnie polerowano płytki.

Pasta polerska Starwax to produkt, który świetnie usunie zabrudzenia, rdzę czy przebarwienia na powierzchniach metali. Przy polerowaniu mechanicznym jesteśmy w stanie usunąć drobne rysy, jednak przy ręcznym nadamy powierzchni połysk, ale nie usuniemy uszkodzeń.

Kuchnia

Kuchnia

Nie wolno mieszać Octu z chlorem: wydziela się trujący gaz!

Soda oczyszczona musi być chroniona przed wilgocią, inaczej traci swoje właściwości.

Bejce Antiquaire marki Starwax są wyprodukowane na bazie rozpuszczalnika. Produkt nie jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Jednak bejca jest wyłącznie barwnikiem, który musi być następnie wykończony. Można zastosować na bejcę, Utrwalacz Starwax a następnie dowolny lakier, który może mieć kontakt z żywnością.

Nie można Wosk do zalepiania ubytków używać do kuchennych blatów spiekanych, a również do drewnianych. Wosk do zalepiania ubytków nie może być stosowany do powierzchni, które mają kontakt z żywnością oraz są myte na mokro, czyszczone, szorowane również z użyciem detergentów.
Nie mamy nic do spieku.

W załączeniu przesyłamy kartę charakterystyki dla wskazanego przez Panią/Pana produktu. W dokumencie tym znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zastosowania i środków ostrożności produktu Starwax.
Prosimy również o zapoznanie się ze zaleceniami producenta materiału, na którym planuje Pani/Pan zastosować nasz produkt. Producent powinien podać wszelkie informacje dotyczące odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia.

Można zastosować ten środek na kuchenny blat, ale nie jest to zalecane. Blat musi być drewnem surowym i należy mieć świadomość tego, że olej nie nadaje się do kontaktu z żywnością. Konieczne będzie stosowanie podkładki do krojenia lub ochronnych mat.

Łazienka

Łazienka

Produkt jest na bazie wody, przy otarciach lub kontakcie z wodą może nie być tak trwały i zacząć się ścierać.

Nie wolno mieszać Octu z chlorem: wydziela się trujący gaz!

Nie. Olej ochronny Starwax nie nadaje się do podłóg bo nie jest wystarczająco odporny na zużycie mechaniczne. Niestety żaden z olejów marki Starwax nie nadaje się do podłóg.

Jeśli to lakier to można użyć KONCENTRAT DO MYCIA STARWAX (43358) do bieżącego mycia lub INTENSYWNY ZMYWACZ SKONCENTROWANY STARWAX (43500) do gruntownego czyszczenia.
Jeżeli chodzi o fugi w łazience to mamy specjalny środek: Czyste spoiny (43188), do trudno dostępnych miejsc polecamy użycie Szczotki do spoin (1686), jeżeli produkt będzie niewystarczający posiadamy w swoim sklepie również specjalny pisak do renowacji spoin (676).

Nie. Olej ochronny Starwax nie nadaje się do podłóg bo nie jest wystarczająco odporny na zużycie mechaniczne.

Tak, produkt jest bezpieczny dla rur z plastiku.

Super odwapniacz jest specjalistycznym preparatem, który nie nadaje się do regularnego, np. cotygodniowego stosowania, tylko okazjonalnie na bardzo zwapnionych powierzchniach. Jest bardzo mocny, dlatego nie może być stosowany na powierzchniach wrażliwych na kwasy. Należy sprawdzić czy powierzchnia lub kran może być czyszczony silnie kwaśnymi preparatami (na etykiecie jest to zdanie o przestrzeganiu zaleceń producenta powierzchni). Jeśli nie ma dostępu do takiej informacji należy wykonać test reakcji podłoża na preparat. W przypadku kranu nanieść np. patyczkiem kosmetycznym, trochę preparatu w mało widocznym miejscu (pod spodem, z tyłu), odczekać kilka sekund, spłukać i sprawdzić czy doszło do przebarwienia. Jeśli nie doszło można użyć na kranie, ale zawsze zgodnie z zaleceniami: rozpylić odczekać kilka sekund, myć, obficie spłukać. Krany są bardzo różnej jakości. Źle zrobione chromowanie jest bardzo wrażliwe na kwasy.

Wyliczenia skuteczności produktu były przeprowadzenia w 100 litrach wody.

Obydwa preparaty są skuteczne.
Np. żeby usunąć czarne ślady pod fugą trzeba kilka dni pod rząd rozpylać na fugę preparat i przestrzegać czasu działania: 15 minut. Potem dokładnie spłukać i najlepiej osuszyć czyszczone miejsce.
Jeśli mimo powtarzania czyszczenia pleśń nie znika to może oznaczać, że plama jest głębiej na ścianie lub fugach w miejscu zasłoniętym brodzikiem wtedy koniecznie trzeba usunąć starą fugę, zastosować obficie preparat na ściennie spłukać, osuszyć i nałożyć nową fugę.

43803 Toaleta i łazienka jest preparatem na bazie wody, którego substancją aktywną jest kwas mlekowy. Jest to produkt o kwaśnym pH, dlatego dobrze czyści powierzchnie z brudem i osadem mineralnym z wody.
Obecność kwasu mlekowego może powodować podrażnienie skóry, a przy zachlapaniu oczu podrażnienie śluzówki.
Produkt nie zawiera żadnych lotnych środków organicznych ani rozpuszczalników, które mogłyby wywołać nudności lub wymioty.

Produkt MYCIE I NABŁYSZCZANIE KABINA PRYSZNICOWA 500 ML STARWAX (43389) nadaje się do czyszczenia białych i kolorowych płytek i ciemnych fug. Nie spowoduje żadnych przebarwień bądź uszkodzeń, ponieważ posiada łagodny skład nie oparty na chlorze czy kwasach.

Inaczej wygląda kwestia produktu CZYSTE I BIAŁE SPOINY 500 ML STARWAX (43188), który opiera się na aktywnych substancjach opartych na chlorze, które mają na celu wybielanie jasnych fug, czyli nie będzie się nadawać do ciemnych płytek i fug.

Przy okazjonalnym stosowaniu preparatu nie ma ryzyka niszczenia flory w oczyszczalni czy szambie. Przy regularnym stosowaniu trzeba będzie konserwować instalację preparatami do szamba.

Na ten moment w naszej ofercie nie ma płynów do prania marki Briochin. Z czasem nasz asortyment będzie się powiększał.

Podłogi

Podłogi

Koncentrat do mycia parkiety & panele (43358) jest bezpieczny dla preparatów nabłyszczających. Nie uszkodzi nabłyszczenia.

Produkt niestety zawiera zidentyfikowany alergen: 1,2-BENZOIZOTIAZOL-3(2H)-ON, nr CAS 2634-33-5. Może wywołać reakcję alergiczną skóry i oczu.

Nie. Olej ochronny Starwax nie nadaje się do podłóg bo nie jest wystarczająco odporny na zużycie mechaniczne. Niestety żaden z olejów marki Starwax nie nadaje się do podłóg.

Tak preparat USUWANIE NABŁYSZCZEŃ & OCZYSZCZANIE STARWAX (43032) nadaje się do usuwania starych warstw ochronnych. Do silnych zabrudzeń na gresie szkliwionym i polerowanym można użyć Intensywny koncentrat czyszczący (43037). Gres polerowany można chronić wyłącznie impregnatem. Producent każdego impregnatu powinien mieć dedykowany zmywacz jego usuwania.

Nie. Olej ochronny Starwax nie nadaje się do podłóg bo nie jest wystarczająco odporny na zużycie mechaniczne.

Jakiekolwiek drewno pomalowane bejcą wodną musi być czymś wykończone. Jeśli to lakier to można użyć KONCENTRAT DO MYCIA STARWAX (43358) do bieżącego mycia lub INTENSYWNY ZMYWACZ SKONCENTROWANY STARWAX (43500) do gruntownego czyszczenia.

1. Czym najlepiej pielęgnować olejowaną podłogę? (tu konieczna jest konsultacja z producentem podłogi lub oleju)
2. Jak myć podłogę, żeby była bezpieczna dla dziecka? Niestety te dwa aspekty nie muszą iść w parze.
Ad. 1. Olejowana podłoga powinna być myta dedykowanymi preparatami, na wilgotno, najlepiej raz na 2 tygodnie. Preparat MYDŁO PIELĘGNACYJNE STARWAX (43176). Mydło do pielęgnacji olejowanych parkietów jest sklasyfikowane wg dyrektywy UE CLP jako niebezpieczne ponieważ jeśli dostanie się do oczu może spowodować poważne podrażnienie. Podłoga po umyciu roztworem wodnym i wyschnięciu nie stanowi zagrożenia.
Ad. 2. Najlepsze do mycia powierzchni, na których bawi się małe dziecko są preparaty na bazie substancji naturalnych, bez alergizujących zapachów. Preparat Starwax PANELE PŁYTKI RESPECT (43785) jest właśnie takim koncentratem. Jest jednak lekko kwaśny (zawiera kwas mlekowy) i producent nie wymienia podłogi olejowanej wśród powierzchni, które mogą być nim myte. Ewentualne użycie tego środka na olejowanej podłodze musi być poprzedzone konsultacją z producentem podłogi lub oleju.

Jeżeli ktoś nie chce lub nie może wynieść mebli to zamiast EMULSJĄ OCHRONNĄ STARWAX (43360) może użyć PIELĘGNACJA I NABŁYSZCZANIE STARWAX (43112) tyko na łatwo dostępnych powierzchniach podłogi.
Etapy pracy:
1. Dokładnie odkurzyć podłogę odkurzaczem.
2. Warto na samym początku gruntownie wyczyścić parkiet przy pomocy preparatu INTENSYWNY ZMYWACZ SKONCENTROWANY STARWAX (43500).
3. Na czystą i suchą podłogę można aplikować PIELĘGNACJA I NABŁYSZCZANIE STARWAX (43112).
Są dwie metody:
- Wylewać na podłogę niewielką ilość preparatu i rozprowadzać bez wcierania, równomiernie na całej powierzchni. Rozprowadzać mikrofibrą lub mopem z mikrofibry. Jakiekolwiek akcesorium zostanie wybrane musi być czyste (absolutnie nie wolno używać mopa lub szmaty użytej z INTENSYWNY ZMYWACZ SKONCENTROWANY STARWAX (43500) i wcześniej wypłukane w czystej wodzie. Aplikacja preparatu przy pomocy wilgotnej ścierki lub mopa pozwoli uniknąć ryzyka smug.
- Druga metoda jest łatwiejsza i oszczędniejsza. Rozpuszczamy 2 – 3 nakrętki produktu PIELĘGNACJA I NABŁYSZCZANIE STARWAX (43112) na każdy litr wody (za pierwszym razem radzę wykorzystać nie więcej niż 3 litry a może się okazać, że 2 litry wystarczą ale trzeba zrobić test bo to zależy) i myjemy podłogę. Taki roztwór wodny stosujemy raz na 2 tygodnie na zmianę ze środkiem do bieżącego mycia np. KONCENTRAT DO MYCIA STARWAX (43358).

PASTA DO WYBIELANIA DREWNA STARWAX (43560) jest wyłącznie produktem dekoracyjnym i zgodnie z i informacją na etykiecie wymaga wykończenia. W przypadku schodów optymalnym rozwiązaniem będzie użycie środka UTRWALACZ WODNY DO BEJC STARWAX (43086) a 24 godziny później bezbarwnego lakieru do parkietów na bazie wody, najlepiej jakieś marki francuskiej.

Ten produkt może zwiększać chłonność odkurzacza, bo woda więzi kurz i krąży on we wnętrzu odkurzacza.
Pianka po rozpyleniu na dywan czy tapicerkę pozostaje na powierzchni przez 15 minut i stopniowo przez ten czas znika wyciągając zabrudzenia na powierzchnię.
Nigdy nikt nie zgłaszał problemów z odkurzaczami z filtrem wodnym. Na pewno po usunięciu zabrudzeń i resztek pianki pojemnik filtru takiego odkurzacza musi zostać dokładnie wypłukany.
Tak, EKSPRESOWA PIANKA CZYSZCZENIE & ODŚWIEŻANIE 600 ML STARWAX nadaje sie do odkurzacza z filtrem wodnym. Po rozpyleniu na dywan czy tapicerkę zawsze należy pozostawić piankę na powierzchni na około 15 minut, w ciągu których ona stopniowo znika wyciągając zabrudzenia. Po usunięciu zabrudzeń i i resztek pianki pojemnik filtru odkurzacza musi zostać dokładnie wypłukany.

Niestety, ale takie ubytki są możliwe do całkowitego usunięcia tylko przy gruntownym zmyciu warstwy emulsji ochronnej, do którego polecamy INTENSYWNY ZMYWACZ PARKIETY PANELE 1 L STARWAX (43500).
Po regularnym czyszczeniu ubytek może zostać wygładzony, jednak nie zniknie do końca.

W przypadku paneli winylowych polecalibyśmy KONCENTRAT DO MYCIA LINOLEUM 1 L STARWAX (43805), idealnie się sprawdzi do tego rodzaju powierzchni. Płyn gruntownie usuwa brud i odtłuszcza bez potrzeby polerowania, może być wykorzystywany do bieżącego mycia podłogi winylowej.
W przypadku, jeśli zabrudzenia są mocniejsze i istnieje obawa, że ten środek może być za słaby dla poremontowych przebarwień polecamy INTENSYWNY KONCENTRAT PŁYTKI GRES & PCW 1 L STARWAX (43037). Ten intensywny środek do czyszczenia świetnie sobie poradzi przy głębszych zabrudzeniach nie uszkadzając powierzchni winylowych.

Do czyszczenia i konserwacji parkietów olejowanych świetnie sprawdzi się MYDŁO PIELĘGNACYJNE PARKIETY OLEJOWANE 1 L STARWAX (43176), które w łagodny sposób oczyszcza i pielęgnuje drewno pozostawiając jego naturalny wygląd. Pomimo formuły na bazie naturalnych olejków nie pozostawia tłustej warstwy, ale skutecznie konserwuje i odżywia czyszczoną powierzchnię. Jeśli zależy Pani na mocniejszej ochronie, to polecalibyśmy użycie wosku lub lakieru do drewna, a później utrzymywanie ich produktem ODNAWIACZ LAKIERU 500 ML STARWAX (43117), jest to świetny produkt, który maskuje drobne rysy i zapewnia wysoką ochronę przed uszkodzeniami i starzeniem się drewna.

Wosk barwiący może być stosowany na podłogę. Sugeruję, po nałożeniu 1 warstwy wosku barwiącego ( musi dobrze wyschnąć i być bardzo dokładnie wypolerowany ), nałożenie warstwy produktu ŻEL WOSKOWY STARLON BEZBARWNY 1 L STARWAX (43108). To preparat na bazie wosków mikrokrystalicznych, który po wypolerowaniu ma większą odporność na ścieranie.

Na gresie szkliwionym najlepiej zastosować NABŁYSZCZANIE I MYCIE, KONCENTRAT STARWAX (43053) i tylko w roztworze wodnym. Na gresie szkliwionym nie można stosować zbyt skoncentrowanych żywic polimerowych.

Środek, który może wspomóc usunięcie tych smug to produkt 42112 Pielęgnacja i nabłyszczanie parkiety i panele. Należy go zastosować wg zaleceń na stronie. Jeśli on nie pomoże, to będzie potrzebne potraktowanie podłogi ponownie Intensywnym zmywaczem Starwax.

Takie ubytki będą możliwe do całkowitego usunięcia tylko przy gruntownym zmyciu warstwy emulsji ochronnej Intensywnym zmywaczem Starwax. Gdy nie chcemy na nowo usuwać i nakładać emulsji, a chcemy zniwelować ubytek, to przy regularnym czyszczeniu jest szansa na jego wygładzenie, jednak nie zniknie on do końca.

Emulsja ochronna Starwax (43360) niestety, ale nie nadaje się do surowego drewna. Emulsja będzie wnikać we włókna, może w trakcie parowania podnosić "włoski".

Podłoga z surowego drewna będzie miejscami błyszczeć, a miejscami będzie matowa. Mogą powstać plamy, a dodatkowo produkt będzie ciężki do usunięcia.

Do tego typu podłogi zalecamy stosowanie Żelu woskowego Starlon (43108)

Drewno

Drewno

Nie. Olej ochronny Starwax nie nadaje się do podłóg bo nie jest wystarczająco odporny na zużycie mechaniczne. Niestety żaden z olejów marki Starwax nie nadaje się do podłóg.

Nie. Olej ochronny Starwax nie nadaje się do podłóg bo nie jest wystarczająco odporny na zużycie mechaniczne.

Przeznaczeniem pozłot wg producenta jest dekorowanie różnych powierzchni, jednak takich które nie są narażone na częste dotykanie, kładzenie różnych przedmiotów itp. więc blat nie bardzo.
Generalnie jest to produkt, który nie wymaga już utrwalenia czy wykończenia.
Nałożenie lakieru na pozłotę może spowodować odklejanie się warstwy pozłoty od podłoża.
Tu jest konieczna próba na podobnym drewnie i obserwowanie, przez dłuższy czas, jak warstwy pozłoty i lakieru się zachowują.
Jeżeli na blacie położy się np. coś gorącego, to żywica akrylowa pozłoty może się odkleić od podłoża.

Bejce są gotowe do użycia i producent nie przewiduje ich rozcieńczania. Ewentualne eksperymenty są na własne ryzyko, można próbować robić je z rozpuszczalnikiem white spirit lub benzyną lakową.

PASTA DO WYBIELANIA DREWNA STARWAX (43560) jest wyłącznie produktem dekoracyjnym i zgodnie z i informacją na etykiecie wymaga wykończenia. W przypadku schodów optymalnym rozwiązaniem będzie użycie środka UTRWALACZ WODNY DO BEJC STARWAX (43086) a 24 godziny później bezbarwnego lakieru do parkietów na bazie wody, najlepiej jakieś marki francuskiej.

BEJCA DO DREWNA ANTIQUAIRE STARWAX są wyprodukowane na bazie rozpuszczalnika. Produkt nie jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Jednak bejca jest wyłącznie barwnikiem, który musi być następnie wykończony. Można zastosować na bejcę UTRWALACZ WODNY DO BEJC STARWAX (43086) a następnie dowolny lakier, który może mieć kontakt z żywnością.

Nie mamy obecnie w swojej ofercie oleju do blatów kuchennych dedykowanych do kontaktu z żywnością. Bardzo dobrze impregnujący drewno Olej (43118 Olej do konserwacji drewna) jest na bazie rozpuszczalnika i absolutnie nie można na nim kłaść jedzenia. Trzeba mieć dużą dyscyplinę i stosować podkładki, za to drewno jest świetnie zabezpieczone (jest to szczególnie ważne wokół zlewozmywaka) i bardzo ładnie wygląda.

Wystarczy potrzeć powierzchnię gałgankiem nasączonym benzyną lakową. Jeżeli na gałganku zostanie ślad to znaczy że mebel jest nawoskowany. Jeżeli nie to znaczy, że jest polakierowany.
Nie mylić śladu wykończenia z brudem.

Pasty do wybielania drewna można stosować wyłącznie na surowym drewnie lub pokrytym bejcą. Lakierobejca to barwiony lakier.

Wybór zależy od naszych upodobań, ale również od typu powierzchni.

Wosk barwiący w paście do nakładania pakułami bawełnianymi lub spraną szmatką polecany jest na blaty, stoły i różne powierzchnie poziome. Po wyschnięciu polerujemy wosk miękką szczotką lub starym wełnianym szalikiem. szczotką z gęsich piór.

Wosk barwiący w płynie do nakładania pędzlem, polecany jest do powierzchni pionowych i rzeźbionych. Po wyschnięciu polerujemy go szczotką z naturalnego miękkiego włosia.

Najlepszym sposobem jest wykonanie tzw "testu wody".
Należy nałożyć kilka kropli wody (wielkość monety 2 zł) w różnych miejscach na podłodze.
Jeżeli podłoże wchłonie krople przez ok. minutę, to znaczy, że jest bardzo porowate.

Produkt 43117 Odnawiacz lakieru - ODNAWIACZ LAKIERU 500 ML STARWAX (43117), nadaje się do konserwacji i odświeżania drewna lakierowanego.

Jeżeli są przetarcia na powierzchni, to, niestety, nie mamy takiego produktu do surowego drewna, który poprawi wygląd oklein. w takim przypadku, najlepszym rozwiązanie będzie szlifowanie i lakierowanie drewna od nowa

Nie można Wosk do zalepiania ubytków używać do kuchennych blatów spiekanych, a również do drewnianych. Wosk do zalepiania ubytków nie może być stosowany do powierzchni, które mają kontakt z żywnością oraz są myte na mokro, czyszczone, szorowane również z użyciem detergentów.
Nie mamy nic do spieku.

Każdy wosk po aplikacji musi zostać wypolerowany co powoduje powstanie połysku. Jest to delikatny połysk znacznie mniejszy od połysku lakieru.
Woski w paście zaleca się do stosowania na powierzchniach poziomych. Woski w płynie do powierzchni pionowych. Różnią się ilością rozpuszczalnika, czyli są mniej gęste.
Drewno po wyszlifowaniu per se jest matowe, ale wymaga zabezpieczenia przed wnikaniem brudu i wilgoci. Pozostawienie drewna bez zabezpieczenia (lakier, wosk, impregnat, olej) będzie powodowało powstawanie z czasem smug brudu w miejscach, gdzie najczęściej są dotykane drzwi.
Wosk płynny: wcierać w suche, czyste, odpylone drewno zawsze wzdłuż włókien. Postawić do wyschnięcia na 30-60 minut. Dokładnie przepolerować miękką szczotką, szmatką (najlepiej starym wełnianym beretem lub szalikiem), odczekać godzinę dwie i tak samo nałożyć drugą warstwę.
Ponieważ jest bardzo gorąco, lepiej poczekać z woskowaniem jak spadnie temperatura, bo wosk zamiast wysychać może się lepić.

Sklejka raczej nie jest woskowana tylko lakierowana, klient musi to potwierdzić. Najważniejsze, żeby nie było przetarść do surowej sklejski. Generalnie zawsze trzeba zrobić próbę w niewidocznym miejscu i sprawdzić reakcję podłoża.

Wosk może być nakładany na wszystkie powierzchnie bez ich wcześniejszego czyszczenia – a zatem nawet jeśli na danym meblu jest lakier, olej, albo nawet politura i tak możemy go nałożyć. Jego wadą jest jednak fakt, że po położeniu nie może być już podstawą czegoś innego – wosku nie można niczym przykrywać.

Odnawiacz do mebli nadaje się tylko do drewna woskowanego oraz lakierowanego. Nie można go stosować do laki, lakieru celulozowego oraz politury. Nie można również używać tego środku do drewna surowego.

Przed pierwszym użyciem należy zrobić wstępną próbę reakcji podłoża i tylko wtedy zabierać się za odnawianie mebli.

• Najpierw najlepiej usunąć warstwę starego lakieru specjalnym zmywaczem lakieru.
• Następnie pokryć drewno Bejcą Starwax - https://sklep.starwax.pl/pol_m_DREWNO_RENOWACJA-KONSERWACJA_BEJCE-305.html.
• Po 12 godzinach wykończyć drewno woskiem, politurą lub lakierem:
- WOSK W PAŚCIE NATURALNY 375 ML STARWAX (43087)
- WOSK PŁYNNY NATURALNY 0.5 L STARWAX (43095)

Producent nie wyróżnił lakierów ogniochronnych na bazie wodnej jako niezalecanych w wykończeniu bejcy. W takim przypadku, nie powinno nic się stać po zastosowaniu takiego lakieru, jednak przed pokryciem całej powierzchni zalecalibyśmy wykonanie próby podłoża w mało widocznym miejscu.

Jeśli są przetarcia do surowego drewna to żaden produkt sobie z tym nie poradzi, jednak:
Jeśli chcemy wyczyścić i odświeżyć to ODNAWIACZ LAKIERU 500 ML STARWAX (43117).
Jeśli dodatkowo chcemy odświeżyć kolor to ODNAWIACZ DO MEBLI 250 ML DREWNO JASNE STARWAX (43605).

Dzień dobry, polecilibyśmy środek do odnawiana drewna ODNAWIACZ DO MEBLI 250 ML DREWNO JASNE STARWAX (43605) występuje w 3 wersjach kolorystycznych, świetnie czyści i odnawia powierzchnie, a po wypolerowaniu pozostawia piękny i naturalny połysk!

Do czyszczenia i konserwacji parkietów olejowanych świetnie sprawdzi się MYDŁO PIELĘGNACYJNE PARKIETY OLEJOWANE 1 L STARWAX (43176), które w łagodny sposób oczyszcza i pielęgnuje drewno pozostawiając jego naturalny wygląd. Pomimo formuły na bazie naturalnych olejków nie pozostawia tłustej warstwy, ale skutecznie konserwuje i odżywia czyszczoną powierzchnię. Jeśli zależy Pani na mocniejszej ochronie, to polecalibyśmy użycie wosku lub lakieru do drewna, a później utrzymywanie ich produktem ODNAWIACZ LAKIERU 500 ML STARWAX (43117), jest to świetny produkt, który maskuje drobne rysy i zapewnia wysoką ochronę przed uszkodzeniami i starzeniem się drewna.

Nie wiedząc czym był pokryty stół, nie możemy pomóc w rozwiązaniu problemu, ponieważ każdy nasz środek ma swoje przeznaczenie jak i przeciwskazania dot. użytkowania na powierzchniach o różnych wykończeniach.

Uszkodzenia załączone na zdjęciach są mechaniczne, dlatego przed podjęciem samodzielnej renowacji zalecamy kontakt ze stolarzem w celu określenia stanu powierzchni i rodzaju pokrycia.

Po ustaleniu wspomnianych kwestii będziemy mogli pomóc dobrać odpowiednie środki do pielęgnacji i impregnacji stołu.

Jeśli meble pokryte fornirem są wykończone lakierem lub woskiem, to jak najbardziej możemy skorzystać z produktu w celu odświeżenia wyglądu mebla.

Jednak, jeśli mebel uległ uszkodzeniu mechanicznemu bądź nie został niczym wykończony, jest w stanie surowym, to ODNAWIACZ DO DREWNA STARWAX nie będzie miał szansy prawidłowo zadziałać.

Trzy główne konsekwencje nie zastosowania utrwalacza do bejcy po wykonaniu zabiegu: 1.Lakier może wejść w reakcję z bejcą i powierzchnia będzie się lepić.
2.Woski będą rozjaśniać drewno bo są na tym samym rozpuszczalniku.
3.Niektóre lakiery mogą nie przylegać do drewna.

Wosk barwiący może być stosowany na podłogę. Sugeruję, po nałożeniu 1 warstwy wosku barwiącego ( musi dobrze wyschnąć i być bardzo dokładnie wypolerowany ), nałożenie warstwy produktu ŻEL WOSKOWY STARLON BEZBARWNY 1 L STARWAX (43108). To preparat na bazie wosków mikrokrystalicznych, który po wypolerowaniu ma większą odporność na ścieranie.

Można zastosować ten środek na kuchenny blat, ale nie jest to zalecane. Blat musi być drewnem surowym i należy mieć świadomość tego, że olej nie nadaje się do kontaktu z żywnością. Konieczne będzie stosowanie podkładki do krojenia lub ochronnych mat.

Produkt powinien sobie świetnie poradzić z zamaskowaniem zarysowań na dnie szuflady. Przy uszkodzeniu parapetu możemy posłużyć się metodą uformowania wałeczka z wosku i wypełnienia ubytku a później wyrównać papierem ściernym o drobnej gradacji, jednak nie zapewnimy w 100% trwałego rozwiązania i możliwe, że po dłuższym czasie ten proces będzie trzeba powtórzyć.

Do jętek potrzebny jest jakiś dobry, bezbarwny impregnat. Możliwe jest zabezpieczenie ich również środkami przeciw pasożytom i/lub ognioochronnymi. W naszej ofercie produktów nie posiadamy produktów do drewna konstrukcyjnego, tylko produkty do mebli i podłóg we wnętrzach.

Niestety, ale zgodnie z zaleceniami bejcy nie można zabezpieczyć lakierami dwuskładnikowymi z utwardzaczem. Istnieje ryzyko, że lakier wejdzie w reakcje z bejcą i powierzchnia może się lepić.