Masz dość ciągłego czyszczenia błota i piasku z podłogi? Mamy na to sprawdzone metody

Masz dość ciągłego czyszczenia błota i piasku z podłogi? Mamy na to sprawdzone metody

25 Jan 2023Nikita Vinitskovskyi

Wchodzisz do domu wraz z błotem i piaskiem zebranym po drodze? Po ciężkim dniu w pracy pierwsze co robisz, to myjesz podłogę w przedpokoju, zamiast odpoczywać? Wiemy, jak zapobiec ciągłemu bieganiu z mopem. Zdradzimy Ci proste patenty na czystą podłogę zimą.

 

Zainwestuj w dobre wycieraczki zewnętrzne

Podstawą w każdym domu powinny być dwie wycieraczki, jedna przed drzwiami, zbierająca największy brud z butów oraz przy wejściu, na której możesz zostawić obuwie, aby nie roznosić zabrudzeń w głąb mieszkania. Jaką wycieraczkę zewnętrzną wybrać?

Wycieraczka przede wszystkim powinna dobrze pochłaniać wilgoć i brud z butów. Dodatkowo musi dobrze przylegać do podłoża, a więc potrzebuje solidnego antypoślizgowego spodu. Zapewni Ci to komfort podczas wycierania obuwia bez konieczności siłowania się z wycieraczką. 

Najlepszym wyborem będą gumowe modele o złożonej strukturze, które idealnie zbierają zabrudzenia i są łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ wystarczy je tylko przepłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Tekstylne materiały mogą spowodować trochę więcej problemu. Mimo tego, że bardzo dobrze pochłaniają wilgoć, to niestety nie trzymają się tak dobrze podłoża jak te, które wykonane są z gumowych surowców.

Wycieraczka wewnętrzna

Równie ważna, jak wycieraczka zewnętrzna, jest ta, którą umiejscowisz w przedpokoju. Dzięki niej zostawisz mokre, brudne buty na podstawce i nie będziesz roznosić zabrudzeń po pomieszczeniu, a w efekcie po całym domu. 

Jaka wycieraczka wewnętrzna będzie najlepszym wyborem? Postaw na tekstylną, najlepiej z grubo zbitego materiału, który pochłania bardzo dużo wilgoci. Wygodnym wyborem będzie też podkładka wykonana z materiałów zdatnych do prania, czyli o strukturze ręcznika lub supełków, dzięki czemu łatwo zadbasz o jej czystość. Nie chcąc inwestować w żadne dodatkowe elementy, możesz też wytypować najmniej przydatny ręcznik lub ścierkę w domu i ustawić je pod drzwiami.

Pamiętaj! Używając ręcznika lub ścierki jako wycieraczki pod brudne buty, zadbaj o odpowiednie podłoże, na którym położysz materiał. Szczególną czujność powinni zachować posiadacze paneli podłogowych, ponieważ rozłożony i namoknięty ręcznik będzie przepuszczał wilgoć z obuwia i w ten sposób może zniszczyć podłogę. Zadbaj o plastikową wyściółkę lub tacę, gdzie na spokojnie wyłożysz wybrany materiał i unikniesz katastrofy.

Podręczny mop przy wejściu

Masz zwierzęta w domu? Wracanie po spacerach zimą z pewnością jest Twoją zmorą. Ukochane pupile swoimi mokrymi łapkami łatwo roznoszą brud po całym mieszkaniu, który szybko staje się istnym pobojowiskiem. Jest jednak sposób, by temu zapobiec!

W okresie zimowym postaw przy drzwiach wejściowych podręcznego mopa ze skutecznym płynem do podłóg, np. koncentratem do parkietów Soluvert. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, by preparat był wydajny (będziesz z niego często korzystać), ale i bezpieczny dla Twojego pupila. Wspomniany środek z ekologicznej linii Starwax Soluvert będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. 

Jesteśmy pewni, że gdy tylko go kupisz, odkryjesz, jak zmieni Twoje codzienne sprzątanie na przyjemniejsze!

Zobacz więcej