Jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe w 3 krokach? Wskazówki eksperta Starwax

Jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe w 3 krokach? Wskazówki eksperta Starwax

09 May 2022Starwax Team

Jak czyścić drewniane meble ogrodowe? Praktyczne wskazówki

Drewniane meble ogrodowe po zimie nie wyglądają już takie pięknie jak kiedyś. Okazuje się jednak, że wystarczy odrobina wysiłku, czasu i odpowiednich środków, by przywrócić im dawny blask. Zastanawiając się jak czyścić drewniane meble ogrodowe należy pamiętać, że drewno jest dość wymagającym surowcem. Należy więc zadbać o odpowiednie środki do czyszczenia mebli ogrodowych, które im nie zaszkodzą. Profesjonalne detergenty czy oleje powinny być dedykowane do drewna, by nadać słojom piękny i estetyczny wygląd. Pamiętaj, że drewniane meble ogrodowe to wizytówka Twojego tarasu, dowiedz się więc jak prawidłowo je odświeżyć krok po kroku.

Krok 1: Czyszczenie powierzchni mebli ogrodowych z bieżących zabrudzeń

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać podczas odświeżania drewnianych mebli ogrodowych jest oczywiście oczyszczenie ich z zabrudzeń, które nagromadziły się na nich przez zimę. Kurz, piach, pozostały po zeszłym sezonie tłuszcz usuniesz przy pomocy pasty uniwersalnej Soluvert, która poza tym, że odtłuszcza i czyści, to dodatkowo chroni powierzchnię i nabłyszcza ją. To doskonała baza pod kolejne etapy odświeżania drewnianych mebli ogrodowych.

Nie zapomnij usunąć starego wykończenia przy pomocy papieru ściernego lub szlifierki, jeśli pojawi się taka potrzeba!

Krok 2: Malowanie mebli ogrodowych

Następny krok sprawi, że Twoje drewniane meble ogrodowe będą nie do poznania. Na początek zwróć uwagę na pogodę. Zaplanuj prace na dzień, w którym jest mała wilgotność i umiarkowana temperatura – upały sprawiają, że farba szybciej wysycha i staje się mniej trwała. Jeśli już znajdziesz odpowiednią porę – wybierz kolor bejcy Starwax. Wśród naszej oferty znajdziesz bejce w takich barwach jak: jasny dąb, orzech, dąb rustykalny i dąb średni. Dzięki nim nadasz swoim drewnianym meblom ogrodowym równomierny kolor i podkreślisz urodę słojów drewna.

Jak skutecznie odświeżyć drewniane meble ogrodowe przy pomocy bejcy? Wystarczy zrobić to przy użyciu pędzla, który pozwoli dokładnie rozprowadzić preparat. Nakładaj bejce Starwax na suche, czyste i wygładzone drewno. Wskazówka Starwax! Aby uzyskać bardziej intensywny kolor, nałóż drugą warstwę bejcy po wyschnięciu pierwszej.


Jeśli drewno jeszcze nie straciło intensywności koloru, pomiń ten krok i od razu przejdź do kolejnego etapu. 

Krok 3: Zabezpieczenie drewna

Drewniane meble ogrodowe są stale narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Deszcz, intensywne promieniowanie UV przyczyniają się do tego, że krzesła i stoliki mogą szybko stracić swój blask. Co więcej, są w dużym stopniu narażone na ataki grzybów i pleśni. Jeśli więc zastanawiasz się jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe, musisz wiedzieć, że niezbędne będzie zastosowanie oleju ochronnego. Najlepiej Olej do teku i drewna egzotycznego Starwax. Dlaczego to doskonały wybór?

● Olej posiada filtr anty UV, który zapobiega powstawaniu szarej patyny wywołanej działaniem promieni słonecznych.
● Produkt zawiera olej tungowy, który gwarantuje wzmocnioną impregnację drewna.
● Zapewnia bardzo długą ochronę przed wodą, plamami, tłuszczami.
● Doskonale odżywia meble ogrodowe i zachowuje ich naturalny wygląd, dzięki czemu widoczne są także słoje i rysunki drewna.

W razie potrzeby zastosuj Olej ochronny Barwiący, który nie tylko zabezpieczy przed słońcem, wodą i tłuszczem, ale i zabarwi na kolor teku drewnianych meble. 

 

Już wiesz jak odświeżyć drewniane meble ogrodowe. Odpowiednia pielęgnacja krzeseł i stolików sprawi, że będą Ci służyć znacznie dłużej i staną się piękną dekoracją przydomowej zieleni.

Jeśli masz pytania napisz do nas na adres marketing@starwax.pl, chętnie odpowiemy i doradzimy!

Zobacz więcej