Wielkanocne porządki – jak posprzątać dom przed świętami krok po kroku

Wielkanocne porządki – jak posprzątać dom przed świętami krok po kroku

14 Apr 2022Starwax Team

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, a Ty wciąż nie wiesz jak posprzątać dom przed świętami? Eksperci Starwax mają dla Ciebie kilka wskazówek i podpowiedzi, dzięki którym szybko i łatwo doprowadzisz wnętrza do nienagannej czystości. Sprawdź!

Jak posprzątać dom na święta? Poznaj ważne kroki

Krok 1. Pozbądź się kurzu z mebli i schowaj bibeloty

Wielkanocne porządki najlepiej zacząć od schowania wszystkich dziecięcych zabawek, zbędnych ozdób i codziennych produktów, które zalegają na kuchennych blatach czy w szafkach. To ułatwi późniejsze ścieranie kurzu.

Wolny czas to dobra okazja do tego, by zadbać o czystość wszelkich zakamarków, o których zapominamy w ciągu roku. Użyj ekstra płaskiej miotełki do kurzu Starwax, która pomoże Ci pozbyć się kurzu spod mebli, z ramek, grzejników i innych trudno dostępnych miejsc. Aby utrudnić ponowne osadzanie się kurzu, ważne jest także mycie mebli na mokro. Przed Wielkanocą wyposaż się w Koncentrat Uniwersalny Werbena, który doskonale czyści różnego rodzaju powierzchnie.

 

 

Krok 2. Umyj podłogi i wyczyść dywany

Niezbędne zarówno podczas codziennego sprzątania, jak i wielkanocnych porządków jest umycie podłogi. Aby czystość wzbudzała zachwyt należy użyć profesjonalnych środków czystości Starwax. Do podłogi drewnianej sprawdzi się nasz niezawodny preparat Pielęgnacja i nabłyszczanie Parkiety & panele Starwax, a do gresu i płytek Bieżące mycie płytki, gres, kamień & panele. Zanim rozpoczniesz działania z mopem na mokro, pamiętaj dobrze odkurzyć podłogę. Takie przygotowanie do specjalistycznej pielęgnacji gwarantują szybki i długotrwały efekt świeżości, połysku, a przede wszystkim odporności na nowe zabrudzenia.

Długi weekend to także możliwość wyczyszczenia dywanu – to wcale nie musi trwać długo. Wystarczy uzbroić się w środki, które szybko i skutecznie wyczyszczą włosie, przywrócą mu sprężystość i dawną świeżość. Co będzie pomocne?

  

Krok 3. Przygotuj kuchnię na wielkanocne gotowanie

Sprzątanie kuchni na Wielkanoc to bardzo ważny punkt, właściwie jeden z najważniejszych. To tam znajduje się centrum dowodzenia, tam powstają najpyszniejsze potrawy, dlatego trzeba zadbać o niemal sterylną czystość kuchennych powierzchniSuper odtłuszczacz 500ml Starwax, preparat do blatów, płyt kuchennych i piekarnika to absolutna podstawa – te środki pomogą Ci doprowadzić kuchnię do nienagannego blasku. Warto też wyczyścić fronty szafek – można to zrobić przy pomocy uniwersalnego koncentratu Werbena Starwax (i tym samym środkiem umyć podłogi w domu).  

 

 

Krok 4. Odśwież mieszkanie i zawieś kolorowe zasłony

Zastanawiając się, jak posprzątać dom przed świętami należy wiedzieć, że porządki na Wielkanoc to nie tylko sprzątanie powierzchni. Warto poświęcić trochę czasu na odświeżanie samego mieszkania przy pomocy dekoracyjnych poduszek czy nowych zasłon. Zanim jednak udekorujesz mieszkanie warto zadbać o czystość tekstyliów. Należy wyprać je w aromatycznych Płynów do płukania Oro. Dzięki nim wnętrza staną się nie tylko estetyczne, ale i nabiorą wiosennego koloru.

 

  

Mamy nadzieję, że dzieki powyższym wskazówkom wiesz, jak posprzątać dom przed świętami wielkanocnymi.Aby nic nie umknęło Twojej uwadze pobierz naszą checklistę wielkanocne porządki, która pomoże Ci uporządkować i zaplanować pracę.

Zobacz więcej