Jak i czym umyć okna bez smug? 4 cenne wskazówki, które musisz znać.

Jak i czym umyć okna bez smug? 4 cenne wskazówki, które musisz znać.

26 Oct 2022Nikita Vinitskovskyi

Czyste okna są bez wątpienia wizytówką naszego domu. Choć samo czyszczenie należy do najmniej lubianych obowiązków domowych, to efekt lśniącej szyby jest zdecydowanie wart tego wysiłku. Wystarczy znać sprawdzone triki, które ułatwią to zadanie i pomogą uniknąć typowych błędów. Jak umyć okna bez smug? Oto 4 cenne wskazówki eksperta Starwax.

1. Odpowiednia pogoda to podstawa

Uwielbiasz myć okna w piękny słoneczny dzień? To błąd! Choć pogoda niewątpliwie zachęca do sprzątania, promienie słońca mogą na dobre zniweczyć cały Twój wysiłek. Nie oznacza to jednak, że latem można zrezygnować z tego obowiązku, trzeba po prostu wybrać odpowiednią porę dnia.

Najważniejsze, aby szyby nie były wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W przeciwnym wypadku woda z płynem będzie zbyt szybko wysychać, a tym samym powstaną nieestetyczne smugi i zacieki. Jak więc myć okna bez smug w słoneczne dni? Najlepszą porą będzie wczesny ranek lub popołudnie.

2. Sprawdzone akcesoria bezwzględne dla smug na oknach

Wielu miłośników sprzątania podczas mycia okien sięga po ręczniki papierowe. To dobry wybór, ale nie najlepszy, ponieważ papier może pozostawiać włókna na szybie. Czym najlepiej myć okna? Fenomenalne efekty można uzyskać stosując nic innego, jak ściereczki z mikrofibry do szyb. Ich unikalny splot i perfekcyjne zdolności absorpcyjne sprawiają, że z łatwością zbierają płyn z powierzchni szyby razem z uporczywymi zabrudzeniami.

Kolejną propozycją jest zbierak do szyb Starwax. Jego sposób użycia jest banalnie prosty, a szybko pomoże Ci rozprawić się z zabrudzeniami i smugami. Wystarczy przycisnąć go do szyby i przeciągać w dół na całej powierzchni, aż do pozostawienia czystej i suchej szyby. Pamiętaj, aby za każdym razem przecierać zbierak, aby pozbyć się z miękkiej gumy brudu i wody.

3. Czym najlepiej myć okna? Dobry środek to klucz do sukcesu

Akcesoria do mycia okien to jednak nie wszystko, kluczowym elementem podczas mycia okien bez smug jest odpowiedni środek czyszczący. Najlepszy będzie profesjonalny produkt na bazie alkoholu, który rozpuści nawet trudne do usunięcia smugi, tłuste odciski palców, pył z ulic i zacieki po deszczu, czyli Czyste szyby & lustra Starwax. Nie bez powodu zyskał on miano bestsellera.

  • Opóźnia ponowne osadzanie się brudu.
  • Jest niezwykle wydajny – wystarczą 3 psiknięcia, by uzyskać lśniące okna.

Jeśli zależy Ci na maksymalnie perfekcyjnym efekcie, nie zapominaj o umyciu ramy okna. Sięgnij po sprawdzony środek do PCW & Aluminium 500ml Starwax, który gruntownie czyści i odświeża stolarkę okienną wewnątrz i na zewnątrz.

4. Jak myć okna bez smug? Kolejność ruchów ma znaczenie

By mycie okien bez smug przebiegało szybko, przyjemnie i przede wszystkim efektywnie, należy zadbać o odpowiednią organizację pracy. Najlepiej zacznij od wyczyszczenia framug, przetrzyj je wspomnianym wyżej środkiem do PCW & Aluminium Starwax. W przypadku drewnianych ram okiennych warto sięgnąć po produkt niezawierający amoniaku.

Dopiero w kolejnym kroku należy zabrać się za czyszczenie szyb. W tym etapie kluczowe będą odpowiednie ruchy. Zarówno w gruntownym sprzątaniu mieszkania, jak i myciu okien bez smug najważniejsza zasada to „czyszczenie od góry do dołu”. Najlepiej rozprowadzać detergent okrężnymi ruchami z dokładnym myciem krawędzi szyby. Natomiast, gdy będziesz wycierać szybę na sucho, ruchy powinny być odwrotne, czyli od dołu do góry. To sprawdzony sposób eksperta Starwax na uniknięcie plam i nieestetycznych zacieków.

Jeśli masz pytania napisz do nas na adres marketing@altaireast.eu, chętnie odpowiemy i doradzimy!

Zobacz więcej