mycie płytek w łazience

Czym myć kafelki, żeby błyszczały? Niezawodne środki i sposoby

19 Jun 2024Starwax Team

Czym myć kafelki, żeby błyszczały? Niezawodne środki i sposoby

Szukasz skutecznego sposobu na dokładne wyczyszczenie kafelków w łazience lub kuchni? Aby zachować ich estetykę i sprawić, żeby błyszczały, niezbędne jest stosowanie odpowiednich środków i technik czyszczenia. Zobacz, czym myć kafelki, aby przez długi czas cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem.

Czym myć kafelki łazienkowe? Sprawdzone sposoby

Czyszczenie kafelków łazienkowych wymaga stosowania odpowiednich środków, które skutecznie usuwają brud, osady z mydła i kamienia, a jednocześnie są bezpieczne dla powierzchni. Sprawdź nasze praktyczne wskazówki!

Regularne czyszczenie

Regularność to klucz do utrzymania kafelków w czystości. Zaleca się mycie kafelków co najmniej raz w tygodniu, aby zapobiec narastaniu osadów i brudu. Pamiętaj, żeby używać ciepłej wody, która pomaga rozpuścić osady i brud.

Odpowiednie środki czystości

Wybieraj środki przeznaczone specjalnie do czyszczenia łazienek. W ofercie Starwax znajdziesz szeroki wybór skutecznych preparatów do utrzymania w czystości łazienki, jak na przykład  Środek 2w1 Starnet do mycia i impregnacji łazienki, który skutecznie usuwa osady z mydła, kamienia oraz inne zanieczyszczenia, pozostawiając powierzchnie czyste i błyszczące bez smug.

Technika mycia

Używaj miękkiej ściereczki lub gąbki do czyszczenia kafelków, aby uniknąć zarysowań. W przypadku szczególnie uporczywych plam nałóż środek czyszczący bezpośrednio na plamę i pozostaw na kilka minut przed przetarciem.

Czym myć kafelki po remoncie?

Po remoncie często na kafelkach pozostają trudne do usunięcia resztki kleju, zaprawy i innych materiałów budowlanych. Aby w pełni wyczyścić kafelki po remoncie, warto zastosować profesjonalne środki oraz odpowiednie sposoby. Zobacz, o czym musisz pamiętać.

Usuwanie resztek zaprawy

Do usuwania resztek zaprawy cementowej i innych materiałów budowlanych najlepiej sprawdzi się Zmywanie zapraw płytki & gres 1l Starwax. Jest bezpieczny dla powierzchni i skutecznie usuwa trudne zabrudzenia.

Technika czyszczenia kafelków po remoncie

Przed przystąpieniem do czyszczenia, dokładnie odkurz lub zamiataj powierzchnię, aby usunąć luźne zanieczyszczenia. Nałóż zmywacz na zabrudzone miejsca, pozostaw na kilka minut, a następnie przetrzyj miękką szczotką lub gąbką.

Po użyciu zmywacza dokładnie spłucz kafelki czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości środka czyszczącego.

Czym myć kafelki, żeby nie było smug?

Ciepła woda pomaga rozpuścić brud i osady, ułatwiając czyszczenie. Warto jednak pamiętać, żeby woda nie była zbyt gorąca, aby nie uszkodzić kafelków. O czym jeszcze musisz pamiętać?

  • Unikaj szorstkich materiałów, które mogą porysować powierzchnię kafelków. Miękkie ściereczki z mikrofibry są idealne do polerowania i usuwania resztek detergentów;
  • Wybierz odpowiedni środek czyszczący, taki jak Kabina prysznicowa Starwax, który nie pozostawia smug;
  • Po umyciu kafelków detergentem, dokładnie spłucz je czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości środka czyszczącego;
  • Użyj suchej, czystej ściereczki, aby osuszyć kafelki i zapobiec powstawaniu smug.

Czym myć kafelki? Postaw na profesjonalne środki i technikę

W ofercie Starwax znajdziesz szeroki wybór produktów do czyszczenia kafelek, które będą miały zastosowanie w zależności od różnych potrzeb - od codziennej pielęgnacji po usuwanie trudnych zabrudzeń po remoncie. Dzięki nim Twoje kafelki zawsze będą lśnić czystością. Nie zapominaj jednak o systematyczności w czyszczeniu, używaniu właściwych akcesoriów (takich jak miękkie ściereczki z mikrofibry) i sprawdzonych od wielu lat sposobów. Stosowanie się do przedstawionych przez nas wskazówek pozwoli Ci cieszyć się nieskazitelnie czystymi powierzchniami w łazience przez długi czas.

Zobacz także nasz poradnik, czym wyczyścić aluminium w kabinie prysznicowej.

Zobacz więcej